Sık Kullanılanlara Ekle  |  Açılış Sayfası Yap 
 
SANATÇILAR VİDEOLAR ŞARKILAR ŞARKI SÖZLERİ RESİMLER RADIO HABERLER GENÇ YETENEKLER  Sorun Bildir Arama
   
   
İstanbul Resitalleri seyirciyle buluşuyor..
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek “İstanbul Resitalleri” adlı organizasyon, her ay ünlü bir piyanisti İstanbullu müzikseverlerle buluşturacak. Konserler, Haziran 2008’e kadar sürecek.

Organizasyon kapsamında dünyaca ünlü piyanistler Rustem Hayroudinoff, Alfredo Perl, Dejan Lazic, Daniel Gortler, Cristina Ortiz, Peter Jablonski, Teo Gheorghiu, Ingrid Fliter ve Lukas Vondracek sahne alacak.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Lütfi Kırdar Büyük Salon’da düzenlenecek konserlerde sanatçılar, Beethoven, Mozart, Debussy, Rachmaninoff, Schoenberg ve Schubert gibi bestecilerin eserlerini seslendirecek.

“İstanbul Resitalleri” organizasyonunda ilk olarak 18 Ekim 2007 perşembe günü piyanist Rustem Hayroudinoff müzikseverlerin karşısına çıkacak.

ABD, Japonya ve Avrupa’da son yılların gözde piyanistlerinden biri sayılan Hayroudinoff, “İstanbul Resitalleri” kapsamında vereceği konserde Mozart, Debuss, Shostakovich ve Rachmaninoff’un eserlerinden bölümler seslendirecek.

Resitaller çerçevesinde 7 Kasım 2007 çarşamba günü ise Alfredo Perl, sahne alacak. Bethoveen, Schumann, Liszt ve Busoni’nin solo çalışmaları ile yaptığı albümlerle müzik dünyasındaki özel bir yer edinen Pearl, “İstanbul Resitalleri” çerçevesindeki konserinde Haydn, Beethoven, Schoenberg ve Schubert’in eserlerini seslendirecek.

Program kapsamında Aralık ayında İstanbul, Dejan Lazic’i ağırlayacak. 4 Aralık 2007 salı günü İstanbullulara bir konser verecek olan Hırvatistan doğumlu sanatçı Dejan Lazic, programında Bartok ve Schubert’in eserlerini çalacak.

2008 yılında da devam edecek olan resitaller serisinde, 18 Ocak 2008 cuma günü ünlü piyanist Daniel Gortler İstanbullularla buluşacak. 1997 yılında Bremen International Piano Competition birincilik ödülü ve New York’ta “Salon de Virtuoso” ödülünü alan Daniel Gortler, İstanbul’daki programında Mozart, Mendelssohn ve Schumann’ın eserlerinden bölümler sunacak.

Cristina Ortiz de resital kapsamında konser verecek piyanistler arasında yer alıyor. 25 Şubat 2008 pazartesi günü İstanbul’da bir konser verecek olan piyanist, 25 yılı aşan konser piyanistliği ve albüm kayıtları ile dünyanın dört bir yanındaki müzikseverlere buluştu.

Beethoven’dan Bernstein’e uzanan çok zengin repertuvarının yanı sıra daha az bilinen kompozitörlerin eserlerine de dikkat çekmeyi başaran Ortiz, İstanbul’daki programında Debussy’nin eserlerini seslendirecek.

İstanbul Resitalleri kapsamında, 20 Mart 2008 perşembe Peter Jablonski, 10 Nisan 2008 perşembe Teo Gheorghiu, 28 Mayıs 2008 çarşamba Arjantinli piyanist Ingrid Fliter ve 7 Haziran 2008 cumartesi günü Lukas Vondracek İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.
 
29 Ağustos 2007 (AA)

 

 » Yaşar’dan yeni albüm “DEM” ..
 » Murat Boz Uçurum la tüm yaz kavuracak.. ..
 » Özgün Yeni İmajını Sır Gibi Saklıyor... ..
 » Sıla, 2. klibini Kenar Süsü şarkısına çekti ..
 » Tarkan´ın yeni albümü Metamorfoz çıktı. ..
 » Dolapdere Big Gang ikinci albümü - Just Feel -ile müzikseverleri.. ..
 » Harun Kolçak’dan yeni tarz, yeni single... ..
 » İtalyan tenor Pavarotti toprağa verildi ..
 » Minik Serçe büyüledi ..
 » Opera sanatçısı Pavarotti öldü ..
 » Festivale yoğun ilgi ..
 » NEV: Işığım ve Gölgem ..
 » Caz ustası Max Roach hayata veda etti ..
 » Tarık geri dönüyor: Nerde Kalmıştık ..
 » Hip hop’ın kralı Jay-Z oldu ..
 » Nev Işığım ve Gölgem´le Müzik Marketlerde ..
 » Elvis Presley, İngiltere listelerinde bir numara ..
 » Beş yıldır büyüyen heyecan ..
 » İslam dünyasının yeni sesi: Sami Yusuf ..
 » La Scalada ilk Türk ..
 » Benim şu an tek aşkım var o da müzik! ..
 » Rock´n Coke için geri sayım ..
 » Özgünden hem zeybek hem sirtaki ..
 » Kenan Doğulu&Hepsi fırtınası ..
 » Hayko´dan yeni klip geldi ..
 » Rock´n Coke 5 yaşında ..

 
yerlisarki.com   |   yerlisarki.net   |   yerlisarki.org   |   repliktv.com   |   bursadabuay.com  |   100yuz.com
Internet Danismanlik: Aykut ATES Creative Studio