Sık Kullanılanlara Ekle  |  Açılış Sayfası Yap 
 
SANATÇILAR VİDEOLAR ŞARKILAR ŞARKI SÖZLERİ RESİMLER RADIO HABERLER GENÇ YETENEKLER  Sorun Bildir Arama
Reyhan   Karaca
Şarkılar ( 50 )
Albümler ( 8 )
Akorlar ( )
Videolar ( )
Fotolar (0)
Biyografi
 
Akor ()
Video ()
Foto (0)
Biyografi
Kategoriye göre
Pop
Hiphop
Sanat
Halk
Arabesk
Nostaljik
Tüm Kategoriler
Popüler
Demet Akalin
Tarkan
Kenan Dogulu
Hande Yener
Serdar Ortaç
Sebnem Ferah
Mustafa Sandal
Duman
Murat Boz
Tüm Sanatçilar
Doğum tarihi: 0. 0. 0 
Burcu:
Web: www.reyhankaraca.com.tr/
Kategori:
 
Aynı kategorideki diğer sanatçılar:
 

 

Reyhan Karaca Biyografisi
Müzik hayatına İstanbul çocuk korosuyla başladı. İlkokuldan sonra İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü´nü kazanarak, orta, lise ve üniversite öğrenimini burada tamamladı. Hemen ardından yine İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Müzik Bölümü Master sınavlarını kazanıp tahsilini tamamladı.

3 yıl kendi okulunda lise ve üniversite bölümünde eğitimini aldığı Kabak Kemane öğrencileri yetiştirdi. 2001-2002 yıllarında özel bir lisede müzik öğretmenliği yaptı.

Reyhan Karaca, 3.5 senelik aranın sonrasında, özlenen ve beklenen albümü ile ve yepyeni tarzıyla müzik piyasasına ´İmza´ atmaya geliyor.

1993 yılında ´Başlangıç´, 1997 yılında ´Sevdik Sevdalandık´, 2000 yılında ´Yaman Olacak´, 2003 yılında ´Mesela´ diyen Reyhan Karaca, 2007 yılına 5.albümü ´İmza´ ile imza atmaya hazırlanıyor.

Adı gibi iddialı olan ve müzik piyasasına ´İmza´ olarak geçecek olan albüm 2´si remix olmak üzere toplam 10 parça olarak müzik marketlerdeki yerini alıyor.

Albümün çıkış parçası olan ´Aman Diyorum´ son yılların en güzel şarkılarını yaratan Fettah Can imzasını taşıyor. Ayrıca ´İmza´ da Zeynep Dizdar (Heves), Metin Özülkü (Ağlıyoruz Aşka, Yazık Değil mi), Tolga Sunter (Oh Be), Elif Karadereli (Oynaksın) ve Ayhan Çakar (Yediveren) gibi pekçok ünlü ve yetenekli müzisyenin imzası bulunuyor.

´İmza´ albümündeki şarkıların düzenlemeleri Genco Arı imzalı. Ayrıca albümde ´Heves´ ve ´Yazık Değil mi´ isimli şarkıların farklı birer versiyonları da bulunuyor.

Bu albümde Reyhan Karaca´ nın sevenlerine yaptığı en büyük sürpriz ise; ´Yaman Olacak´ albümünde yer alan ve hafızalara kazınan, sözleri Seda Akay, besteleri Selim Çaldıran imzalı ´İki Gözüm´ isimli şarkının ´İmza´ albümünde yeniden ruh bulması.
» Reyhan Karaca Şarkıları » Reyhan Karaca Albümleri
» Reyhan Karaca Videoları  
 
yerlisarki.com   |   yerlisarki.net   |   yerlisarki.org   |   repliktv.com   |   bursadabuay.com  |   100yuz.com
Internet Danismanlik: Aykut ATES Creative Studio