Sık Kullanılanlara Ekle  |  Açılış Sayfası Yap 
 
SANATÇILAR VİDEOLAR ŞARKILAR ŞARKI SÖZLERİ RESİMLER RADIO HABERLER GENÇ YETENEKLER  Sorun Bildir Arama
Bengü  
Şarkılar ( 71 )
Albümler ( 8 )
Akorlar ( )
Videolar ( )
Fotolar (0)
Biyografi
 
Akor ()
Video ()
Foto (0)
Biyografi
Kategoriye göre
Pop
Hiphop
Sanat
Halk
Arabesk
Nostaljik
Tüm Kategoriler
Popüler
Demet Akalin
Tarkan
Kenan Dogulu
Hande Yener
Serdar Ortaç
Sebnem Ferah
Mustafa Sandal
Duman
Murat Boz
Tüm Sanatçilar
Doğum tarihi: 0. 0. 1979 
Burcu:
Web: www.bengu.web.tr
Kategori:
 
Aynı kategorideki diğer sanatçılar:
 

 

Bengü  Biyografisi
Bengü 1979 yılında İzmir´de doğdu. Müzikle faal anlamda ilk tanışması ilkokul yıllarında, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Ortaokul ve liseyi okuduğu Özel İzmir Amerikan Lisesi döneminde müzik çalışmaları devam etti ve İzmir´de sahnelenen "Oliver Twist" müzikalinde başrol oynadı. Müzikal sırasında tanıştığı İzmir Devlet Konservatuarı Genel Müdürü Müfit Bayrasa´dan bir yıl boyunca şan dersleri aldı.

1996 yılında Müfit Bayrasa´nın bir bestesiyle Müyap ve Show TV tarafından organize edilen POP SHOW 96´ Şarkı Yarışması´nda ikinci oldu. Yarışma, jüride yer alan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Doğulu´nun albüm teklifi üzerine hem üniversite eğitimini sürdürmek hem de albüm çalışmaları için İstanbul´a yerleşti.

Albüm çalışmalar yaklaşık üçbuçuk yıl sürdü. Çalışmaları devam ederken Bengü, üç yıl Kenan Doğulu´ya vokal yaptı. Ayrıca albümün aranjörlüğünü üstlenen Ozan Doğulu ile de çesitli çalışmalarda yer aldı. Bengü, halen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi 4. sınıf öğrencisi. Aynı zamanda Akademi İstanbul-Şan Bölümü´nde müzik eğitimini sürdürüyor.

Temmuz 2000´de piyasaya çıkan "Hoş geldin" adlı albümde, Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu bestelerinin yanısıra Şehrazat, Ümit Sayın, Ufuk Yıldırı, Yıldız Tilbe, Yaşar, Tuğrul Odabaşı, Emre Irmak gibi değerli sanatçıların çalışmaları yer alıyor. Düzenlemeler ise Ozan Doğulu´ya ait...

İkinci albümü “Bağlasan Durmam„ ile tekrar sevenleriyle buluşan Bengü’nün bu albümünde 10 şarkı ve “Gel Gel„ adlı şarkının Azeri versiyonu yer alıyor. Albümde, Sibel Alaş, Serdar Ortaç, Hakkı Yalçın, Sibel Gürsoy, Cihan Okan, Gökhan Şahin, Murat Çekem gibi müzik dünyasının usta isimlerinin imzaları yer alıyor. 2 şarkının söz ve müziği ise Bengü’ye ait.
» Bengü  Şarkıları » Bengü  Albümleri
» Bengü  Videoları  
 
yerlisarki.com   |   yerlisarki.net   |   yerlisarki.org   |   repliktv.com   |   bursadabuay.com  |   100yuz.com
Internet Danismanlik: Aykut ATES Creative Studio