Sık Kullanılanlara Ekle  |  Açılış Sayfası Yap 
 
SANATÇILAR VİDEOLAR ŞARKILAR ŞARKI SÖZLERİ RESİMLER RADIO HABERLER GENÇ YETENEKLER  Sorun Bildir Arama
Alişan  
Şarkılar ( 0 )
Albümler ( 10 )
Akorlar ( )
Videolar ( )
Fotolar (0)
Biyografi
 
Akor ()
Video ()
Foto (0)
Biyografi
Kategoriye göre
Pop
Hiphop
Sanat
Halk
Arabesk
Nostaljik
Tüm Kategoriler
Popüler
Demet Akalin
Tarkan
Kenan Dogulu
Hande Yener
Serdar Ortaç
Sebnem Ferah
Mustafa Sandal
Duman
Murat Boz
Tüm Sanatçilar
Doğum tarihi: 19. 6. 1976 
Burcu:
Web:
Kategori:
 
Aynı kategorideki diğer sanatçılar:
 

 

Alişan  Biyografisi
Alişan (Gerçek adı; Serkan Burak Tektaş) (d. 19 Haziran 1976; Şişhane, Beyoğlu, İstanbul), Türk şarkıcı, oyuncu, program sunucusu.

İstanbul´un Beyoğlu ilçesinin Şişhane semtinde dünyaya geldi. Aslen Bingöl´lüdür. Sırasıyla Kuvay-ı Milliye ilkokulunu, Özel Şişli Koleji ortaokulunu, Özel Evrim Lisesini bitirdi. Çok istemesine rağmen Hava Harp Okulu imtihanlarını 1 puanla kaybedip pilot olamadı ve İ.T.Ü Konservatuar bölümünü kazandı. Müzik hayatının yoğunluğundan 3. Sınıfın sonunda devamsızlık yüzünden okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan Burak’tı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses´in "Sabuha", İzzet Altınmeşe´nin "Maden Dağı" adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan´a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor. İlk albümü ´Derdo - Elazığ´ın Güzelleri´ albümünü 1991 yılında çıkartmıştır. ´Aşık Oldum´u 18 Nisan 1996 tarihinde Kral Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik´in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortağı Mahsun Kırmızıgül’ün de desteğiyle ikinci albümü ´Sana Bir şey Olmasın´ı 25 Ekim 1997´de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası "Kralı Gelse" adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı.1998 yılında Aynalı Tahir adlı diziyle Televizyon dünyasında yepyeni bir döneme imzasını attı. Üçüncü albümü ´Var Ya´yı 13 Şubat 1999´da Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Bu albümle müzik piyasasındaki yerini perçinledi. Aynı yıl Kurt Kapanı dizisiyle yine adından çok söz ettirdi.

12 Mayıs 2000´de ´Kara Çadır´, 25 Mayıs 2001´de ´Alişan´ albümüyle beraber Aşkına Eşkıya dizisini Malatya’da çekti. 18 Kasım 2002´de ´Söz Mü?´, 21 Haziran 2003´te 1997-2002 arası çıkardığı albümlerdeki en sevilen eserlerinin toplandığı ´Keje´, 30 Mart 2004´te ´Kalbim Ellerinde´ albümüyle beraber Papatya İle Karabiber adlı filmde ´Karabiber´ ve Cennet Mahallesi adlı dizide ´Ferhat´ karakterlerini canlandırmıştır. 22 Mart 2005´te ´Olay Bitmiştir´, 1 Mart 2007´de ´Ve Kimselere Güvenmiyorum´ adlı albümü piyasaya çıkardı. 25 Haziran 2008 tarihinde ´Sevgilerimle´ adlı albümüyle beraber Gonca Karanfil dizisinde ´Karanfil Kemal´ ve Mert İle Gert adlı dizide de 1 bölüm konuk oyuncu olarak oynamıştır. Bunun dışında 2008-2009 dönemi ´İlle de Roman Olsun´ ve 2009-2010 dönemi de ´Herşey Dahil´ adlı 2 programı Çağla Şikel ile beraber sunmuştur. 24 Şubat 2010 tarihinde vatani görevini yapmaya askere giden Alişan önce Manisa ardından Ankara’da hizmetini tamamlamıştır. 15 aylık bu görev sırasında vatanın her karışındaki askerlere moral gecelerinde 100´den fazla konser vermiştir. 2011 yılında ´10´ albümünü çıkarmıştır. Bu albümün yapımında asker arkadaşı, besteci, söz yazarı Ceyhun Çelikten´in büyük katkısı olmuştur. Tekrardan 2011 yılında Melekler İmza Topluyor adlı single albümünü çıkartmıştır. Melekler İmza Topluyor adlı şarkısını da Demet Akalın ile düet yapmıştır. Aynı yıl içerisinde (FOX TV) ´de tekrar Çağla Şikel ile Tabu adında yarışma programını sunmuştur.2012 yılının başlarında Ayşe Özyılmazel ile birlikte Ayşe&Alişan adında sabah programını sunmuştur.Ayşe Özyılmazel ´in yaz sezonunda ayrılmasından itibaren ismi Alişan&Sevcan olarak değişen programı hâlen türkücü Sevcan Orhan ile sunmaktadır.
» Alişan  Şarkıları » Alişan  Albümleri
» Alişan  Videoları  
 
yerlisarki.com   |   yerlisarki.net   |   yerlisarki.org   |   repliktv.com   |   bursadabuay.com  |   100yuz.com
Internet Danismanlik: Aykut ATES Creative Studio