Sık Kullanılanlara Ekle  |  Açılış Sayfası Yap 
 
SANATÇILAR VİDEOLAR ŞARKILAR ŞARKI SÖZLERİ RESİMLER RADIO HABERLER GENÇ YETENEKLER  Sorun Bildir Arama
Özge   Fışkın
Şarkılar ( 10 )
Albümler ( 2 )
Akorlar ( )
Videolar ( )
Fotolar (0)
Biyografi
 
Akor ()
Video ()
Foto (0)
Biyografi
Kategoriye göre
Pop
Hiphop
Sanat
Halk
Arabesk
Nostaljik
Tüm Kategoriler
Popüler
Demet Akalin
Tarkan
Kenan Dogulu
Hande Yener
Serdar Ortaç
Sebnem Ferah
Mustafa Sandal
Duman
Murat Boz
Tüm Sanatçilar
Doğum tarihi: 27. 6. 0 
Burcu: Yengeç
Web:
Kategori:
 
Aynı kategorideki diğer sanatçılar:
 

 

Özge Fışkın Biyografisi
Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Özge Fışkın öğrencilik hayatı boyunca müzisyen arkadaşları ile kurduğu cover grubu ile Ankara’daki rock barlarda sahne aldı.

1995 yılında Fender Blenders adında kurduğu grup ile Ankara’da 4 yıl boyunca müzik yaptı. ("Fender Blenders" adlı Ankaralı Rock grubunun efsanevi solisti)

2000 yılında katıldığı Roxy Müzik Yarışmasında Jüri Özel Ödülü aldı. Aynı yıl Sertab Erener ve ilerleyen yıllarda Levent Yüksel’e sahne üzerinde geri vokal yaparken, solo çalışmalarına da devam etti.Çeşitli albümlerde geri vokal kayıtları ve reklam jingle seslendirmeleri yaparken, solo kariyerine devam etmek üzere kendi söz ve beste çalışmalarını sürdürdü. Prodüktörlüğünü Cenk Eroğlu’nun, müzik direktörlüğünü Levent Yüksel’in üstlendiği “Kilitler” 9 ay süren bir stüdyo çalışması ile tamamlandı. Albümde yer alan şarkıların bir çoğunun söz ve bestesi Özge Fışkın’a ait. Cenk Eroğlu, Levent Yüksel, Pat Mastelotto, Nurkan Renda, Ete Kurttekin gibi müzisyenlerin yer aldığı albüm, Stüdyo Xcarnation’da kaydedildi. Albümün fotograf çekimi Cemil Ağacıkoglu tarafından gerçekleştirildi.
Albümün çıkış şarkısı sözü Özge Fışkın´a, müziği Cenk Eroğlu´na ait olan "Bıraktım" ın klibi çok yakında televizyonlarda yayınlanacak. "Kilitler" albümünün iddialı şarkılarından biri de Özge Fışkın & Levent Yüksel düeti olan "Unutulurmuş" şarkısı
» Özge Fışkın Şarkıları » Özge Fışkın Albümleri
» Özge Fışkın Videoları  
 
yerlisarki.com   |   yerlisarki.net   |   yerlisarki.org   |   repliktv.com   |   bursadabuay.com  |   100yuz.com
Internet Danismanlik: Aykut ATES Creative Studio