Sık Kullanılanlara Ekle  |  Açılış Sayfası Yap 
 
SANATÇILAR VİDEOLAR ŞARKILAR ŞARKI SÖZLERİ RESİMLER RADIO HABERLER GENÇ YETENEKLER  Sorun Bildir Arama
Zerrin   Özer
Şarkılar ( 36 )
Albümler ( 16 )
Akorlar ( )
Videolar ( )
Fotolar (0)
Biyografi
 
Akor ()
Video ()
Foto (0)
Biyografi
Kategoriye göre
Pop
Hiphop
Sanat
Halk
Arabesk
Nostaljik
Tüm Kategoriler
Popüler
Demet Akalin
Tarkan
Kenan Dogulu
Hande Yener
Serdar Ortaç
Sebnem Ferah
Mustafa Sandal
Duman
Murat Boz
Tüm Sanatçilar
Doğum tarihi: 4. 11. 1962 
Burcu: Akrep
Web: www.zerrinozer.us
Kategori:
 
Aynı kategorideki diğer sanatçılar:
 

 

Zerrin Özer Biyografisi
Zerrin Özer, 4 Kasım 1962 tarihinde Ankara´da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini bu ilde tamamladı. Kafasında hep müzik vardı. Yaptığı bir çalışmayla TRT´den aldığı ödül onu bu konuda cesaretlendirip, müziğe iyice yoğunlaşmasına sebep oldu. 1978 - 80 yıllarında Türkiye´nin en ünlü orkestrası, İstanbul Gelişim Orkestrası ile caz ve dans müziği yaptı.

1980´li yılların başında ilk dikkat çeken çalışması ´Gönül´ ile Altın Plak ödülünü almaya hak kazandı. Artık kapılar açılmıştı. Hem de Paris´e kadar... 1982 yılında Paris Eyfel Kulesi´nde ´Binbir Gece´ adı altında Türkiye´yi tanıtıcı konserler verdi. Sadece bununla da kalmadı, bir yıl sonra Paris´teki Olympia´da bir resital için sahneye çıktı.

1988´de "Bırak Ellerimi" ardından 1989´da ´Dünya Tatlısı´ albümünü çıkardı. Biraz ara verip 1991 yılında ´İşte Ben´ adlı albümüyle geri döndü. Hem de ödüller ve övgülerle beraber...

90´lar iyi başlasa da çok parlak devam etmedi. Önce başarısız bir evlilik, ardından sağlık problemleri... 1997´ye kadar çıkınca merak edilen ama çok da bekleneni veremeyen birkaç çalışma yaptı.

2000 yılında yeniden toparlanan ve kendini hatırlatmak isteyen sanatçı, "Bir Zerrin Özer Arşivi" adlı toplama bir albüm çıkardı. Albüm onu yeniden gündeme getirmekle kalmadı, çıktığı ayların en çok satan çalışması oldu.

2001 yılında yine eski şarkılardan oluşan "Ben" 2 CD olarak piyasaya çıktı. Ertesi yıl yaptığı "Ölürüm Ben Sana" ve 2005 yılında yaptığı "Ve Böyle Birşey" türkü albümleri ile sevenleri ile buluştu.
Zerrin Özer 2007 çıkardığı albümü doğum günü olan 4 Kasım da piyasaya çıktı. İlk klip "Ama Bazen" isimli şarkıya çekildi.
» Zerrin Özer Şarkıları » Zerrin Özer Albümleri
» Zerrin Özer Videoları  
 
yerlisarki.com   |   yerlisarki.net   |   yerlisarki.org   |   repliktv.com   |   bursadabuay.com  |   100yuz.com
Internet Danismanlik: Aykut ATES Creative Studio